Kalcio folinatas

Sinonimas

Leukovarinas.

Nuodingosios medžiagos: folio rūgšties antagonistai

Dažniausiai perdozavimus ir nepageidaujamą poveikį sukeliantis folio rūgšties antagonistas yra metotreksatas.

Poveikio mechanizmas

Metotreksatas blokuoja folio rūgšties metabolizmą į biologiškai aktyvias formas. Kalcio folinatas yra redukuotos folio rūgšties aktyvi forma.

Indikacijos

Apsinuodijus.
Perdozavus.

Priešnuodžio vartojimas

Rekomenduojama duoti gerti, švirkšti į raumenis arba į veną 10 mg/m2 kas 6 val., sunkiais atvejais – švirkšti į veną iki 100 mg/m2 kas 3 val.

Perdozavus skirti atsižvelgiant į metotreksato koncentraciją kraujyje.

Literatūra
  1. LaCasce AS. Therapeutic use and toxicity of high-dose methotrexate. Available at: https://www.uptodate.com/contents/therapeutic-use-and-toxicity-of-high-dose-methotrexate?search=glucarpidase&source=search_result&selectedTitle=2~8&usage_type=default&display_rank=1#H39
  2. Smith SW, Howland MA. Folates: leucovorin (folinic acid) and folic acid // Goldfrank’s toxicologic emergencies, 11th ed. Ed. Nelson LS et al. McGraw-Hill, 2019. Available at: https://accesspharmacy.mhmedical.com/content.aspx?bookid=2569&sectionid=210262439
Jūs turite galimybę stebėti kaip artimiausių metų bėgyje vyks būsimojo Medicinos ir veterinarijos toksikologijos vadovėlio leidyba ir naudotis jau parengtais skyriais. Apgailestaujame dėl to, kad procesas nėra labai greitas ir dėl galimų techninių problemų.