Toluidino mėlynasis

Sinonimas

Tolonijaus chloridas.

Nuodingosios medžiagos: methemoglobiną sudarančios medžiagos

Priešnuodžio vartojimas

Toluidino mėlynasis buvo vartojamas dalyje Vokietijos gydymo įstaigų kaip pirmojo pasirinkimo priešnuodis apsinuodijimams methemoglobiną sudarančiomis medžiagomis gydyti. Poveikio mechanizmas analogiškas, o dozės didesnės negu metileno mėlynojo (suaugusiesiems švirkščiama 2–4 mg/kg arba 240–300 mg, vaikams – 2 mg/kg). Kitose šalyse toluidino mėlynasis vartojamas retai.

Literatūra
  1. Daunderer M. Antidot-Therapie: Toluidinblau bei Methämoglobinämie. Fortschritte der Medizin. 1980; 98:462–464.
  2. Methämoglobinämie durch Gifte // Verfügbar unter: https://toxcenter.org/stoff-infos/m/methaemoglobinaemie.pdf [Zugriff am 22.07.2019].
  3. Mitteilungen: Arzneimittelkommission der deutschen Ärzteschaft: “Aus der UAW-Datenbank” – Schwerwiegende Kreislaufreaktionen nach intravenöser Gabe von Toluidinblau® zur Darstellung der ableitenden Harnwege. Dtsch Arztebl. 2008; 105:28–29.
Jūs turite galimybę stebėti kaip artimiausių metų bėgyje vyks būsimojo Medicinos ir veterinarijos toksikologijos vadovėlio leidyba ir naudotis jau parengtais skyriais. Apgailestaujame dėl to, kad procesas nėra labai greitas ir dėl galimų techninių problemų.