Acetilcisteinas

Skyrelis šiuo metu tvarkomas

Sinonimai

ACC, N-acetilcisteinas.

Nuodingoji medžiaga: paracetamolis

Poveikio mechanizmas

Acetilcisteinas tiesiogiai reaguoja su nuodingu paracetamolio metabolitu N-acetil-p-benzochinoneiminu ir papildo jį organizme neutralizuojančio glutationo atsargas.
Acetilcisteinas taip pat saugo kepenis nuo pažeidimo, nes turi uždegimą slopinantį, antioksidacinį, inotropinį ir vazodilatacinį poveikį.

Indikacijos

  • Kuo anksčiau apsinuodijus, veiksmingiausia per pirmąsias 2 val.

Priešnuodžio vartojimas

Nėra vieningos nuomonės dėl N-acetilcisteino dozavimo. Reikėtų katėms ir šunims skirti peroraliai arba švirkšti į veną su 5 proc. gliukozės tirpalu:

  • pradinė dozė – 140–180 mg/kg,
  • palaikomosios dozės – po 70 mg/kg kas 4–6 val. ne mažiau kaip 5–7 kartus (iki 17 kartų).
Literatūra
  1. Acetaminophen. In: Blackwell‘s five-minute veterinary consult clinical companion: small animal toxicology, 2nd ed. Eds. Hovda L, Brutlag A, Poppenga RH, Peterson K. Wiley-Blackwell, 2016, p. 307–312.
  2. Acetylcysteine. In: Ramsey I, editor. BSAVA small animal formulary, 9th ed. Part A: Canine and feline. Cardiff: British Small Animal Veterinary Association; 2017. p. 2–3.
  3. Sellon RK. Acetaminophen. In: Small animal toxicology, 3rd ed. Eds. Peterson ME, Talcott PA. Saunders, 2013, p. 423–429.
Jūs turite galimybę stebėti kaip artimiausių metų bėgyje vyks būsimojo Medicinos ir veterinarijos toksikologijos vadovėlio leidyba ir naudotis jau parengtais skyriais. Apgailestaujame dėl to, kad procesas nėra labai greitas ir dėl galimų techninių problemų.